Aplikacja inwertera – nasz przyjaciel: bądź na bieżąco z produkcją

Aplikacja inwertera

Instalacja paneli słonecznych to świetny sposób na obniżenie rachunków za energię elektryczną i stanie się bardziej świadomym konsumentem. Ale skąd mamy wiedzieć, czy system na naszym dachu działa najlepiej? Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja inwertera. Aplikacje dla inwerterów systemów solarnych pomagają nam monitorować wydajność naszych paneli słonecznych, co daje nam coś więcej niż tylko satysfakcję z patrzenia na naszą własną małą elektrownię.

Aplikacja jest niezbędnym narzędziem dla każdego, kto zainstalował system solarny – i jest automatycznie dostarczana wszystkim instalatorom. Dostarcza bezcennych informacji na temat produkcji, monitorowania w czasie rzeczywistym i danych historycznych, aby ułatwić rozwiązywanie problemów i optymalizację.

Zobacz, jak działa falownik

Dzięki szczegółowym raportom na telefonie komórkowym można zobaczyć, jak działa system i ocenić, jak wpływają na niego zmiany pogody lub inne czynniki. Ułatwia to utrzymanie optymalnej wydajności poprzez monitorowanie ilości generowanej energii i wydajności wszystkich elementów systemu.

W aplikacji falownika można sprawdzić różne wskaźniki wydajności, takie jak chwilowa moc produkcyjna, dzienna moc szczytowa, a nawet dzienna, miesięczna, roczna lub energia wyprodukowana od momentu uruchomienia systemu. Informacje te można wykorzystać do zidentyfikowania potencjalnych obszarów wymagających poprawy i podjęcia niezbędnych kroków w celu optymalizacji produkcji energii.

Czy system produkuje tyle, ile potrzebuje?

Kiedy przygotowujemy ofertę, zawsze przedstawiamy szacunkową produkcję, aby klient wiedział, czego może się spodziewać. Oczywiście wielkość systemu solarnego określa, ile może on produkować, w przypadku małych systemów wartość szczytowa jest niższa, ale w przypadku aplikacji staje się to rzeczywistością. Gdy system działa, a aplikacja falownika jest aktywna, zmierzone wartości można porównać ze wstępnymi szacunkami.

Oprócz aktualnych danych, aplikacja zapewnia również dane historyczne, dzięki czemu użytkownicy mogą śledzić produkcję energii w czasie. Dzienne krzywe mogą pokazywać różne wskaźniki wydajności, takie jak szczyty produkcyjne i całkowita wyprodukowana energia. Dane te można wykorzystać do generowania szczegółowych raportów, które zapewniają wgląd w ogólne działanie systemu fotowoltaicznego. Co więcej, nasza produkcja energii może być porównywana ze średnimi regionalnymi.

Jeśli w zestawie znajduje się inteligentny licznik, jego pomiary są wyświetlane na dodatkowej krzywej w aplikacji falownika. Daje to jeszcze więcej informacji, ponieważ urządzenie może być używane do monitorowania bieżącego zużycia energii w nieruchomości, ilości energii dostarczanej przez panel słoneczny i ilości energii elektrycznej, którą należy kupić z sieci w danym momencie.

Świadoma rutyna dostosowana do systemu

Dzięki informacjom dostarczanym przez aplikację możemy łatwo dostosować nasze dzienne zużycie energii, dzięki czemu, jeśli mamy taką możliwość, możemy dostosować działanie naszych urządzeń gospodarstwa domowego i ładowanie naszego e-samochodu do produkcji ich systemu słonecznego.

Korzystając z możliwości aplikacji do śledzenia danych w czasie rzeczywistym, możemy podjąć proaktywne działania, aby jak najlepiej wykorzystać nasz system solarny i stać się świadomym konsumentem energii.

pl_PLPolish